Pořadatel: PBM
Disciplína: middle
Skutečná délka: 6.32 km
Čas: 58:08
Podobně jako na klasice, opět byl cíl studovat mapu a úroveň detailu čitelnou v závodě. Schválně neříkám při běhu :). Musím říct, že mnoho detailů jsem nebyl schopen využít a naopak, co jsem byl schopen přečíst, často zklamalo. Dále jen poznámky, pro případné budoucí pobavení, žádný blame. K3 - jdu kolem velíkého hutníku, projdu kolem dvojvývratu jako kráva, říkám si, že to bude jistě ten zelený křížek severně od kolečka. Vlezu do hustníku a hledám rýhu, která vede ke kontrole. Je tam rýha ve správném směru, dojdu až na konec a žádná kontrola tam není. Byla to nemapovaná paralelní rýha. K11 s důvěrou hledám výběžek paseky, který vede až k jámě s kontrolou. Výběžek tam je, jen mnohem kratší. I v tomto místě byli bloudící běžci a běžci křičící "Je za mnou!" Na K17 závod skončil. Zahájil jsem paralelní chybou, kdy jsem běžel podél nesprávného potoka a zakončil neschopností najít kupku v čistém lese. Mapa v tom místě slibovala hodně - nosík, na něm kupka, kolem plošinky, hustník a světlinka. Nic z toho jsem nenašel, a to ani průsek vedoucí z pešiny přímo ke kupce. Poslední pokus od rohu oplocenky byl korunován úspěchem - malá kupka z které nahoře vyrůstal smrk měla u sebe lampion. Plošinky jsem ani tak neviděl. Stavba se mi moc líbila a byl to pěkný běžák v průhledném lese. Klidně bych si to dal znovu. :)